Aktualności
Ziemia Łukowska przyjazna pszczołom

Ziemia Łukowska przyjazna pszczołom

Ziemia łukowska – miejsce przyjazne pszczołom - to projekt, którego realizację rozpoczyna Muzeum Regionalne w Łukowie. Zaplanowano konkurs fotograficzny, lekcje muzealne i tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom.

Jak czytamy w informacji prasowej, Muzeum Regionalne w Łukowie we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łukowskiej oraz firmą Syngenta Polska Sp. z.o.o rozpoczyna realizację projektu pt. „Ziemia Łukowska – miejsce przyjazne pszczołom”. Zaplanowano szereg działań mających na celu promocję pszczelarstwa na Ziemi Łukowskiej oraz zachęcenie do tworzenia i obserwacji miejsc przyjaznych pszczołom.

Osoby, które lubią fotografować zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Przedmiotem konkursu będzie wykonanie pracy fotograficznej ukazującej miejsca przyjazne pszczołom na Ziemi łukowskiej (tj. kwiaty, łąki kwietne, ogrody, balkony, ule, pasieki i inne miejsca związane z pszczołami). Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 18 roku życia i osoby dorosłe. Na prace czekamy do 16 lipca. Zdjęcia uczestników konkursu będą również brały udział w głosowaniu na stronie FB naszego muzeum. Fotografia, która otrzyma najwięcej polubień otrzyma nagrodę specjalną. Wręczenie nagród nastąpi podczas Święta Miodów Ziemi Łukowskiej lub w siedzibie muzeum, jeśli sytuacja epidemiczna nie ulegnie poprawie. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej muzeum.

Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w lekcjach muzealnych o tematyce pszczelarskiej. Podczas lekcji muzealnej wyświetlany będzie również film edukacyjny. Uczestnicy lekcji muzealnych otrzymają pakiety nasion roślin miododajnych do wysiania na balkonach i w ogrodach. Rezerwacja lekcji pod numerem telefonu 25- 798-27-16 lub w gmachu muzeum. Cena lekcji muzealnej to 5 zł od osoby.

Pragniemy również przeprowadzić akcję pt. „Pomagamy pszczołom”. W ramach tej akcji na podwórku muzeum umieszczone zostaną donice z roślinami miododajnymi. Rośliny te zostaną posiane przez młodzież wspólnie z pracownikami muzeum. Na posesji muzeum zawieszony zostanie hotel dla pszczół, przekazany przez firmę Syngenta. Zachęcamy również do tworzenia kwietnych ogródków na swoich posesjach i tarasach.

Muzeum zaprasza do udziału w we wszystkich wydarzeniach. Informujemy również, że każde działanie będzie przeprowadzane z zachowaniem reżimu sanitarnego. Więcej informacji na stronie internetowej naszego muzeum.

LI