Kościół
Źródło: K
Źródło: K

Znaki ŚDM w naszej diecezji

W sobotę, 14 czerwca, rozpoczęła się w naszej diecezji peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży: krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Na przyjęcie symboli ŚDM nasza diecezja czekała od kilku tygodni. Za przygotowanie duchowe i nagłośnienie całego wydarzenia wśród wiernych odpowiadali kapłani w parafiach, a na szczeblu całej diecezji nawiedzenie znaków koordynowało Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży. Pierwszym przystankiem symboli ŚDM w czternastodniowej wędrówce po diecezji były Siedlce. Od 18.00 na pl. Sikorskiego, przy pomniku św. Jana Pawła II, zaczęli gromadzić się wierni. Na przywitanie znaków przyjechały duże reprezentacje młodzieży, m.in. ze Zbuczyna, Mordów, Łosic, Grębkowa, a także Wierzbna.

 Wśród czekających na znaki obecni byli również: prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, władze samorządowe, a nade wszystko znaczna liczba mieszkańców Siedlec w każdym wieku. Zgodnie z zaproszeniem skierowanym przez Diecezjalne Centrum ŚDM, znaki przywędrowały do naszej diecezji nie tylko do młodych, ale także do wszystkich tych, którzy chcą przy krzyżu i ikonie zostawić swoje problemy, oddać trudy dnia codziennego, z krzyża czerpać natchnienie i ukojenie.

Po przybyciu znaków i krótkiej modlitwie bp. Kazimierza Gurdy spod pomnika Ojca Świętego wyruszył przemarsz ulicami miasta. W dwóch stacjach postojowych znakom niesionym kolejno przez reprezentacje Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dekanatu zbuczyńskiego i grębkowskiego towarzyszyły oddziały ZHR i ZHP, świętująca w tym roku jubileusz 80-lecia istnienia orkiestra kolejowa PKP Siedlce pod dyrygenturą Tomasza Gronowskiego, zaś śpiewy animowała grupa młodzieży z Łosic. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł