Aktualności
Zygmunt Wielogórski - starosta siedlecki:

Zygmunt Wielogórski – starosta siedlecki:

Rok 2013 należy uznać za udany dla powiatu siedleckiego. Kończymy go bowiem w dobrej kondycji finansowej. Rozpoczęte inwestycje zostały szczęśliwie sfinalizowane. Rekordowy budżet na rok kolejny został przyjęty.

Po stronie wydatków znajdzie się aż 50 mln zł. Na co przeznaczymy te pieniądze? Około 18 mln zł, podobnie jak w roku minionym, będzie wydane na inwestycje. Jako nieliczni otrzymaliśmy dofinansowanie na tzw. schetynówkę w gminie Przesmyki o wartości ok. 8 mln zł. Z pomocą finansową wojewody i gminy Przesmyki uda się zmodernizować prawie 8 km drogi. Mamy nadzieję, że ten odcinek drogi zakończy połączenie Korczewa, przez Dąbrowę i Niemojki, z Łosicami. Liczymy również na to, że wzorem lat ubiegłych uda nam się otrzymać pieniądze na budowę mostów. Wszystkie drewniane konstrukcje w powiecie staramy się sukcesywnie wymieniać na porządne, metalowe, nie żałując na ten cel środków.

W założeniu przyszłorocznego budżetu jest maksymalne korzystanie z pieniędzy, które faktycznie mamy. Nie można bowiem zakładać, że w 2014 r. będą już środki unijne z nowej perspektywy.

Cieszę się, że udało nam się zakończyć inwestycję w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim, służącą dzieciom i wychowawcom. Do tej modernizacji zmusiły nas obwarowania i przepisy bezpieczeństwa. Z mozołem przez trzy lata wykonywaliśmy przebudowę placówki, którą ostatecznie – za kwotę blisko 600 tys. zł – udało się zakończyć. Najwięcej inwestujemy jednak w drogi, a sztandarowym projektem jest przebudowa drogi na odcinku Mościbrody – Zbuczyn, czyli od trasy nr 63 do drogi nr 2 w Zbuczynie. Za kwotę 9 mln zł udało się wykonać ponad 10 kilometrowy odcinek, w naprawdę wysokim standardzie.

GU