Fot. Paweł Jakubiuk
Festiwal dla Sławy
Nowoczesne aranżacje utworów wybrzmiały podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Sławy Przybylskiej. 12 czerwca odbyły się przesłuchania 34 uczestników zakwalifikowanych do drugiego etapu. Do finału dotarło 11 osób, a wyniki ogłoszono podczas wieczornego koncertu laureatów.
Do Międzyrzeca przyjechali wykonawcy z całej Polski. Festiwal przypomniał piosenki z dawnych lat, a część uczestników po raz pierwszy mierzyła się z repertuarem S. Przybylskiej. Występy oceniało jury w składzie: Izabela Trojanowska, Małgorzata Markiewicz, Dominika Dobrosielska oraz Krzysztof Rydzelewski, prezes Fundacji im. Sławy Przybylskiej „Sława”.
Do Międzyrzeca przyjechali wykonawcy z całej Polski. Festiwal przypomniał piosenki z dawnych lat, a część uczestników po raz pierwszy mierzyła się z repertuarem S. Przybylskiej. Występy oceniało jury w składzie: Izabela Trojanowska, Małgorzata Markiewicz, Dominika Dobrosielska oraz Krzysztof Rydzelewski, prezes Fundacji im. Sławy Przybylskiej „Sława”.
Sama artystka nie kryła wzruszenia. – Cieszę się, że zorganizowaliście to wspaniałe wydarzenie. Widać, że kochacie piękno – mówiła.
Miasto ambitnej muzyki
– W Międzyrzecu lubimy robić rzeczy odważne i wymagające wysiłku – podkreślał burmistrz Paweł Łysańczuk. Jego zdaniem festiwal był hołdem dla artystki i jej twórczości, inspirowanej podlaską kulturą oraz miejscem, z którym od początku związane było jej życie – Międzyrzecem Podlaskim. ...
MSZ