Miasto na torach historii
Ekspozycja wpisuje się w obchody 200-lecia pierwszego pasażerskiego przejazdu koleją na świecie oraz 100-lecia utworzenia Polskich Kolei Państwowych. Opowiada o tym, jak rozwijał się siedlecki węzeł kolejowy i jak przez dziesięciolecia zmieniał miasto oraz jego mieszkańców.
Wśród wykorzystanych materiałów znalazły się archiwalia pochodzące ze zbiorów AP w Siedlcach, Archiwum Akt Nowych, Biblioteki Narodowej Polona, Stacji Muzeum i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Podlaskim. Ważnym uzupełnieniem są także kolekcje prywatne Adama Krzeskiego, Artura Soszyńskiego, Michała Jerzego Chromińskiego oraz autora wystawy dr. Rafała Dmowskiego, dyrektora Archiwum Uniwersytetu w Siedlcach.
Cztery powody do świętowania
Gości powitał dyrektor AP dr Grzegorz Welik. Jak podkreślił, otwarcie wystawy zbiegło się z kilkoma ważnymi wydarzeniami. – Dzisiaj mamy poczwórną okazję, by się spotkać. ...
DY