Źródło: BIAŁA24

Gwiazdy w Białej

Na stadionie AWF został rozegrany drugi rzut Drużynowych Mistrzostw Polski z udziałem zespołu gospodarzy.

Na bialskim stadionie pojawiło się wielu znanych lekkoatletów, m.in. Joanna Jóźwik - aktualna brązowa medalistka mistrzostw Europy na 800 m, Paweł Wojciechowski - były mistrz świata w skoku o tyczce, na czele z dwukrotnym mistrzem olimpijskim Tomaszem Majewskim (AZS AWF Warszawa), który uzyskał jeden z najlepszych wyników zawodów: 20.12 m.

Oprócz niego w czołówce znaleźli się Joanna Fiodorow z AZS AWF Kraków, uzyskując w rzucie młotem 70.29, oraz Kamila Lićwienko z Podlasia Białystok, skacząca na wysokość 1.90 m. Z zespołu AZS AWF najlepiej zaprezentowali się: w trójskoku Anna Zych, plasując się na drugim miejscu w wynikiem 12.94 m, na tym samym miejscu Krzysztof Żebrowski w biegu na 800 m z czasem 1:51.67. W czołówce była też Małgorzata Raciborska w rzucie dyskiem – 51.45 m, zajmując trzecie miejsce. Niezły wynik w kuli – 17.49 m – osiągnął też Jacek Wiśniewski, uzyskując w konkursie czwartą pozycję.

Ogółem wystartowało 14 zespołów. Drużynowo pierwsze miejsce wywalczył zespół AZS AWF Kraków – 6938 pkt. – przed AZS AWF Kraków – 6675 pkt. – i Podlasiem Białystok – 6621 pkt. Bialski AZS zajął szóste miejsce z wynikiem 5528 pkt.