Lipiec

Lipiec

W Białymstoku rozegrane zostały mistrzostwa Polski juniorów w chodzie sportowym, podczas których złoty medal na dystansie 10 km wywalczyła Marlena Chojecka, a srebrny - Tomasz Dmowski - zawodnicy WLKS Siedlce.

* Krzysztof Jakubik, arbiter piłkarski z Siedlec, otrzymał nominację na sędziego ekstraklasy w sezonie 2012/13.

* W rozegranych w Helsinkach mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce Tomasz Jaszczuk zajął ósme miejsce w skoku w dal, a Lidia Chojecka (bieg na 1500 m) z siedleckiej Pogoni i Przemysław Czajkowski (dysk) z AZS AWF Biała Podlaska odpadli w eliminacjach. W mistrzostwach nie wystartowali: Marcin Starak (AZS AWF; skok w dal), ze względu na kontuzję, i Damian Kusiak (AZS AWF; kula) – wycofany z imprezy przez PZLA.

* W Zimnej Wodzie k. Łukowa odbyła się letnia Gala Piłkarska BOZPN.

* W Siedlcach, już po raz kolejny, odbyła się impreza Gortat Camp z udziałem naszego najlepszego koszykarza Marcina Gortata.

* Podczas rozegranych w Muszynie finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów złoty medal w kat. 58 kg wywalczyła Agata Rok, a srebrny- Karolina Cabaj – zawodnicy WLKS Siedlce.

* W Krakowie odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce, podczas których złoty medal w ośmioboju wywalczył Rafał Abramowski z WLKS Siedlce, zaś w biegu na 3 km – Paulina Pawlusiewicz z Pogoni Siedlce.

* W mistrzostwach Polski w radioorientacji sportowej w Wieluniu reprezentanci Pogoni wywalczyli następujące miejsca: (seniorki – foxoring) złoto – Agata Kulicka, srebro – Magdalena Dura; (nawigacja GPS) – pierwsze miejsce Kulicka, drugie – Dura; (seniorzy – foxoring) pierwsze – Paweł Janiak, drugie – Radosław Bala; (GPS) pierwsze – Janiak, drugie – Szymon Ławecki; weterani (obie konkurencje): zwycięstwo Bogdana Bali.

Sierpień

* Gimnastyk Roman Kulesza i dyskobol Przemysław Czajkowski (zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska) wystartowali w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Kulesza najlepiej wypadł w wieloboju – w finale zajął 24 miejsce, zaś Czajkowski odpadł w eliminacjach. Z kolei wychowanek łukowskich Orląt, zawodnik WLKS Siedlce, a obecnie Zawiszy Bydgoszcz, sztangista Marcin Dołęga spalił swoje boje w kat. 105 kg.

* Rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie sezonu 2012/13.

* W Siedlcach oddano do użytku halę sportową WLKS, która posłuży zapaśnikom i sztangistom.