17-latki na pudle

Cztery medale młodych sztangistów w mistrzostwach Polski.

W Ostrowi Mazowieckiej odbyły się mistrzostwa Polski juniorek i juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Z powodzeniem pokazali się w nich młodzi adepci podnoszenia ciężarów z naszego regionu.

Złoty medal w kat. 56 kg zdobył Damian Śliwiński z WLKS-u Siedlce, srebrne krążki były udziałem Krzysztofa Breczko z MULKS-u Terespol w kat. 50 kg i Wioletty Jastrzębskiej z WLKS-u Siedlce w kat. 48 kg, a na najniższym stopniu podium stanął Grzegorz Darczuk z MULKS-u Terespol w kat. 85 kg. W klasyfikacji Sinclaira, wśród chłopców, na IV miejscu znalazł się Grzegorz Darczuk z MULKS-u Terespol. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Mazovia Ciechanów przed UOLKA Ostrów Mazowiecka i WLKS-em Siedlce. Na VII miejscu sklasyfikowano MULKS Terespol, na XV- zespół z Sokołowa Podlaskiego, a na XIX – AZS AWF Biała Podlaska. W rywalizacji województw I miejsce przypadło mazowieckiemu, II – lubelskiemu, a III – dolnośląskiemu.