Aktualności
200 lat!

200 lat!

28 stycznia setne urodziny świętowała mieszkanka Kochowa Marianna Hacz. Życzenia dostojnej jubilatce przesłał m.in. premier rządu i prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Gratulacje i życzenia osobiście złożyły także władze samorządowe gminy i garwolińskiego inspektoratu KRUS oraz przedstawicielka wojewody.

Panią Mariannę odwiedził m.in. wójt Maciejowic Tomasz Kwiatkowski, który przekazał bukiet kwiatów, kosz ze słodkościami i życzył dalszych lat życia w zdrowiu i z uśmiechem na twarzy. – Jest pani wyjątkową osobą, bo mieszkańców, którzy dożyli tak pięknego wieku, mamy w gminie tylko troje. Jesteśmy dumni, że dołączyła pani do grona tak szacownych jubilatów – podkreślił gospodarz gminy Maciejowice. Kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba podarowała pani Mariannie wiązankę kwiatów. Przekazała także życzenia od premiera Mateusza Morawieckiego. – Zdrowia, szczęścia, pomyślności, błogosławieństwa Bożego na kolejne lata pięknego życia – winszowała A. Kaszuba.

List gratulacyjny od prezes KRUS Aleksandry Hadzik odczytał zastępca dyrektora oddziału regionalnego KRUS w Warszawie Michał Jaworski i wspólnie z kierownikiem PT KRUS w Garwolinie Andrzejem Koszutskim wręczyli jubilatce kwiaty oraz decyzję przyznającą dodatkowe świadczenie emerytalne. – Kłaniam się. Niech ten uśmiech twarzy towarzyszy pani przez długie lata. Życzymy dużo zdrowia, optymizmu i dziękujemy za wszystko, co wniosła pani na rzecz gminy i rolnictwa – dodał M. Jaworski.

M. Hacz urodziła się i wychowywała w rodzinie rolniczej. Po wyjściu za mąż zamieszkała w Kochowie, gdzie małżonkowie prowadzili gospodarstwo. – Mama jest dobrym, skromnym i przede wszystkim pracowitym człowiekiem. Do 85 roku życia bardzo nam pomagała. Cieszyła się dobrym zdrowiem. Nie rozumiała, że coś boli. Dopiero teraz narzeka na kręgosłup czy nogi, ale generalnie jest w dobrej formie – dodaje.

Jubilatka wychowała dwoje dzieci, doczekała się pięciorga wnuków, 11 prawnuków i jednego praprawnuka.

Waldemar Jaroń