Opinie
Źródło: JAG
Źródło: JAG

200 lat!

100 lat - właśnie od takiego czasu siedleccy zapaleńcy i miłośnicy turystyki zarażają swoją pasją innych. Gdyby nie nowe pokolenia i ich chęć do poznawania swojej małej ojczyzny, nie udałoby się dotrwać do tak szacownego jubileuszu.

Już nie wypada zaśpiewać tradycyjnego „100 lat”, bo Siedlecki Oddział PTTK „Podlasie” obchodził właśnie swoje 100. urodziny. Uroczystości, które miały miejsce 22 listopada, rozpoczęła Msza św. w siedleckiej katedrze, celebrowana przez bp. Henryka Tomasika. Podczas niej poświęcony został sztandar oddziału i odsłonięto tablicę upamiętniającą ks. Józefa Scipio del Campo – pierwszego prezesa Zarządu Oddziału PTK w Siedlcach. Na grobach osób, które tworzyły historię siedleckiego oddziału, złożono wieńce i zapalono znicze. Licznie przybyli goście z całej Polski obejrzeli również specjalnie na tę okazję przygotowaną wystawę w Muzeum Regionalnym oraz zwiedzili Muzeum Diecezjalne.

Jeden z pierwszych obowiązków

Okolicznościowy Sejmik krajoznawczy został zainaugurowany w Pałacu Ogińskich. Gości powitała Anna Kirchner, obecna prezes Zarządu Oddziału „Podlasie”. ...

JAG

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł