Aktualności
98 Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę

98 Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do udziału w 98 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 21-22 maja (sobota - niedziela).

Poprzedzą je rekolekcje dla pracowników służby zdrowia – rozpoczną się one w piątek 20 maja o godz. 10.00, zakończą w sobotę Msza św. o godz. 14.00. W tym roku poprowadzi je o. Bartłomiej HUĆKO SJ. Szczegółowy program rekolekcji program rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej www.duszpasterstwochorych.pl

Pielgrzymkę Służby Zdrowia rozpocznie Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu w sobotę 21 maja o godz. 21.00. o 21.30 organizatorzy zapraszają na Droga Krzyżowa na Wałach (przynosimy świece). O godz. 23.00 Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk. W niedzielę 22 maja drugi dzień skupienia rozpocznie modlitwa poranna o godz. 8.45 (Aula im. O. Augustyna Kordeckiego), po nie zaś będzie konferencja tematyczna i wystąpienie zaproszonych Gości. Godz. 10.45 – przywitanie Pielgrzymów i pocztów sztandarowych. Uroczysta Eucharystii planowana jest na godz. 11.00 – celebracji będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Wojciech Polak. Zwieńczeniem spotkania będzie Akt zawierzenia Służby Zdrowia Matce Bożej.