Młodzieżowe podium

Trzy złote medale zdobyli reprezentanci AZS AWF Biała Podlaska w rozgrywanych w Bielsko-Białej Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce.

Na najwyższym stopniu podium stanęli kulomioci: Mateusz Mikos (17.85) i Agnieszka Dudzińska (15.00) oraz skoczek w dal Konrad Podgórski (7.63).

Drugi w rzucie dyskiem był Przemysław Czajkowski (57.05), a tuż za nim uplasował się Mateusz Mikos (55.26). Czwarte lokaty zajęli: Monika Flis z WLKS Siedlce w biegu na 800 m (2:07.97) i Katarzyna Guz z MKS Żak Biała Podlaska w biegu na 5 km (16:57.44). Na piątych pozycjach uplasowali się: Paweł Stempel z AZS AWF Biała Podlaska w biegu na 100 m (10.6), Łukasz Mianowicz z WLKS Siedlce w biegu na 800 m (1:51.55) oraz Agnieszka Dudzińska z AZS AWF Biała Podlaska w rzucie dyskiem (41.14).

Championat juniorów

Stadion AWF ZWWF w Białej Podlaskiej był areną dwóch imprez sportowych. Pierwsza z nich to Mistrzostwa AZS Juniorów w Lekkoatletyce, a druga – Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny 100-lecia AZS. Z dobrej strony pokazali się w tych zawodach lekkoatleci z Białej Podlaskiej. Reprezentanci AZS AWF Biała Podlaska triumfowali w konkurencji pchnięcia kulą. Uczynili to: Joanna Olędzka (11,85) i Jacek Wiśniewski (17,45). Ponadto Joanna była trzecia w rzucie oszczepem (27,46), a Jacek drugi w rzucie dyskiem (51,7). Podium konkurencji skoku w dal w całości należało do zawodników AZS AWF z Białej Podlaskiej: pierwszy był Marcin Dudek (7,42), drugi – Paweł Świderski (7,22); obaj startujący poza konkurencją, a trzeci – Bartosz Paszczuk (6,89). Team z Białej Podlaskiej (43,55) wyszedł zwycięsko z rywalizacji sztafet w biegu 4×100 m. Na drugich pozycjach plasowali się: Marta Iwaniuk w skoku wzwyż (1,59) i Marek Melech w biegu na 200 m (23.16). Trzeci w biegu na 100 m był Piotr Łazeba (11.28). Poza konkurencją w biegach na 15 km i 3 km startował Kacper Piech i zajął w nich odpowiednio: trzecie (4:09,02) i drugie (9:03,26) miejsce. Znakomicie spisał się również inny bialczanin, Mateusz Biegajło z klubu MKS Żak Biała Podlaska, który zwyciężył w biegu na 100 m w ramach mityngu (10.88). Klasyfikację drużynową Mistrzostw AZS juniorów wygrał AZS AWF Warszawa. Klub z Białej Podlaskiej sklasyfikowano na 7 pozycji.