Opinie
Źródło: BIGSTOCKPHOTO
Źródło: BIGSTOCKPHOTO

Czerwony śledź

Środki społecznego przekazu są nieodłączną częścią naszego świata. Jedni nazywają je zwierciadłem rzeczywistości, inni mówią o nich „czwarta władza”. Są wszechobecne.

Media stały się narzędziem komunikacji, przekazywania informacji, dostarczania rozrywki. Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez nich. Obserwacja ich rosnącego wpływu na naszą rzeczywistość powoduje jednak, że coraz częściej słychać pełne niepokoju pytania: czy media są tylko odbiciem rzeczywistości, czy też ją kreują? A jeśli tak, to jaki obraz świata proponują nam i tworzą w naszych umysłach?

Ani dobre, ani złe

Na samym początku warto podkreślić, że media ze swej natury nie są ani dobre, ani złe. Są moralnie obojętnie. Są narzędziami, które mogą (i powinny) być wykorzystywane w dobrych celach. Dostarczanie informacji, godziwej rozrywki i zabawy, wymiana myśli, edukacja – te i wiele innych obszarów naszego życia pozwala patrzeć na środki przekazu jako na potężne narzędzie, które może służyć do realizacji dobrych celów. Jednak potęga oddziaływania mass mediów sprawia, że mogą stać się one narzędziem niebezpiecznym, jeśli dostaną się w niepowołane ręce. ...

Ks. Andrzej Adamski

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł