Wygrali dla Sebastiana

Dzięki piorunującej końcówce koszykarze SKK pokonali AZS Radex Szczecin i awansowali na 10 miejsce.

Mecz z AZS-em był ważny z tego względu, że oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli i walczą o lepszą pozycje w play-outach. Ponadto koszykarze, trenerzy, działacze i kibice SKK pokazali, że pamiętają o Sebastianie Okole, który od kilku miesięcy zmaga się z kontuzją ścięgna Achillesa. Koszulki z napisem „Gramy dla Sebastiana”, w których koszykarze SKK wyszli na rozgrzewkę, były wymowne.

Pierwsza połowa nie zachwyciła. Oba zespoły prezentowały się słabo, a ponadto nie imponowały skutecznością. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Tuż przed przerwą goście zdołali jednak wypracować sobie przewagę, by schodzić na przerwę z siedmiopunktową zaliczką. Po wznowieniu gry mecz nabrał rozpędu. AZS zwiększył wprawdzie przewagę do 9 pkt, ale siedlczanie zaczęli stopniowo odrabiać straty, m.in. za sprawą Rafała Wójcickiego, który poderwał kolegów do walki. Przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik remisowy. Zacięty bój trwał dalej. Na prowadzenie wychodzili raz siedlczanie, raz akademicy ze Szczecina. Decydujące dla końcowego rezultatu były dwa celne trafienia za 3 pkt Kamila Sulimy, przy stanie 68:63. Koszykarze SKK uzyskali wówczas 11 pkt przewagi i wygrali ostatecznie 82:72, odnosząc czwarte zwycięstwo pod rząd.

W sobotnim spotkaniu z AZS-em po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Dawid Bręk, który zdobył 23 pkt, miał 8 asyst, 4 przechwyty i przyćmił lidera AZS-u Łukasza Pacochę (18 pkt).

28 kolejka

SKK Siedlce – AZS Radex Szczecin 82:72 SKK: Bręk 23 (5×3, 8 asyst, 4 przechwyty), Ustarbowski 15, Sulima 13 (3), Wójcicki 10, Bal 6 (1), Czyż 6, Miś 5, Kotwicki 2, Warecki 1, Dębski 1, Nędzi. Trenerzy: Araszkiewicz, Głuszczak.

Pozostałe wyniki: Start Lublin – Sportino Inowrocław 61:69, Znicz Basket Pruszków – Spójnia Stargard Szczeciński 52:76, Rosa Radom – GKS Tychy 86:72, Asseco Prokom II Gdynia – ŁKS Sphinx Łódź 74:77, Astoria Bydgoszcz – MKS Dąbrowa Górnicza 69:80, Sokół Łańcut – Polonia 2011 Warszawa 70:57, AZS Politechnika Warszawska – Górnik Wałbrzych – nie odbył się (Górnik Wałbrzych został zawieszony).