Źródło: J
Źródło: J

Zmienili oblicze

Siatkarze z Siedlec po serii czterech porażek z rzędu zdecydowanie wygrali ze Stalą Nysa.

Pod wodzą nowego – byłego szkoleniowca Macieja Nowaka siatkarze KPS Jadar bez problemu ograli 3:0 będącą wyżej w tabeli Stal Nysę. Przybyli na to spotkanie kibice, patrząc na postawę drużyny z Siedlec, przecierali oczy ze zdumienia. Z niemrawo grającego tydzień wcześniej (spotkanie z Kęczaninem) zespołu siedlczanie przemienili się w dynamiczny i grający z polotem team, który w jednoznaczny sposób rozprawił się z rywalem z Nysy.

W pierwszym secie goście trzymali się do stanu 8:8. Następnie grający bardzo dobrze zagrywką zawodnicy z Siedlec zdobywali coraz większą przewagę i wygrali do 17. W drugiej partii dominacja siedlczan zauważalna była już od początku – stąd zwycięstwo aż do 15. Na początku trzeciego seta zapanowało rozprężenie. Od remisu 6:6 gospodarze zaczęli popełniać błędy serwisowe, co wykorzystała Stal, wychodząc na prowadzenie 17:14. Gdy set zbliżał się do końca, w poczynaniach siedlczan widać było coraz większą mobilizację. KPS zdobył przewagę punktową 23:22 i, nie pozwalając wydrzeć sobie zwycięstwa w tym secie, wygrał też cały mecz.

I liga

18 kolejka

KPS Jadar Siedlce – Stal Nysa 3:0 (25:17, 25:15, 25:23)

KPS Jadar: Jasiński, Chwastyniak, Bułkowski, Gorzkiewicz, Kowalczyk, Bucki, Kaniowski (libero) oraz Kowalski, Rejowski, Obuchowicz. Trener: Nowak

Pozostałe wyniki: Pekpol Ostrołęka – AZS UAM Poznań 3:0, Energetyk Jaworzno – MKS Będzin 1:3, BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin 1:3, Camper Wyszków – Czarni Radom 3:2, Ślepsk Suwałki – Kęczanin Kęty 3:2

MOIM ZDANIEM

Maciej Nowak – szkoleniowiec KPS Jadar

Oczywiście cieszymy się z wygranej i przełamania złej passy. Mając zaledwie kilka treningów przed meczem, nie byliśmy w stanie zmienić oblicza zespołu pod względem siatkarskim. Nasze działania szły w kierunku odblokowania go pod kątem psychicznym. Wygraliśmy i nadal musimy walczyć o zwycięstwa – są przecież jeszcze szanse na awans do play-offów.

III liga mazowiecka

mężczyzn

MMKS Mińsk Mazowiecki – Dwójka Maków Mazowiecki 2:3

kobiet

Ósemka Siedlce – Nike Węgrów 0:3; Nike Ostrołęka – Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:0