Zawiodła obrona

Siedlecka Pogoń po serii 14 zwycięstw bez przegranej na własnym boisku uległa Olimpii Elbląg i straciła na rzecz tego zespołu fotel lidera.

Udana passa siedlczan bez przegranej na własnym boisku od 14u spotkań skończyła się w 15 meczu, gdyż Pogoń przegrała z Olimpią Elbląg 1:3. Znany z solidnej obrony zespół gości potwierdził swoje walory w Siedlcach. Grał nie tylko dobrze i zdecydowanie w defensywie, ale i potrafił do tego dołożyć skuteczność w ofensywie. W pierwszej połowie Olimpia wykorzystała dwie okazje po błędach defensorów z Siedlec. Elblążanie zdobyli dwa gole – po rzucie wolnym i nieudanej pułapce ofsajdowej. Starająca się atakować Pogoń miała do przerwy jedną wyborną okazję po strzale Adama Czerkasa. W drugiej połowie momentami siedlczanie nie schodzili z połówki rywali i mimo okazji bramkowych po strzałach Łukasza Zaniewskiego, Adama Czerkasa i Damiana Guza nie potrafili zdobyć gola. Dopiero w 77 min w zamieszaniu podbramkowym uczynił to Zaniewski. W końcówce Pogoń jeszcze solidniej przycisnęła, a świetnej okazji nie wykorzystał Adrian Dziubiński, którego strzał z 12 m obronił Aleksiej Rogaczow; później w dogodnej okazji spudłował też Zaniewski. W końcówce goście przeprowadzili kontrę, po której Krystian Wójcik wpakował piłkę do własnej siatki po strzale Rafała Leśniewskiego z ostrego kąta.

II liga wschodnia

9 kolejka

Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 1:3 (0:2). Bramki: Zaniewski 77 – Ichim 19. Kopycki 28, K. Wójcik sam 90+4

Pogoń: Kozaczyński 5 – Ł.Wójcik 5, Dybiec 5, Urbański 5, Ratajczak 4 (38 Czerkas 5), Odunka 4 (38 Dziubiński 5), Rodak 5 (58 Tarachulski 5), Stromecki 6 (82 Kaszubowski), K. Wójcik 5, Guzek 5, Zaniewski 5. Trener: Purzycki

Pozostałe wyniki: Stal Stalowa Wola – Pelikan Łowicz 1:1, Garbarnia Kraków – Olimpia Zambrów 1:0, Wigry Suwałki – Legionovia Legionowo 1:1, Siarka Tarnobrzeg – Znicz Pruszków 2:0, Concordia Elbląg – Stal Mielec 1:0, Stal Rzeszów – Wisła Puławy 0:0, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Motor Lublin 2:3, Radomiak Radom – Limanovia Limanowa 3:0