Przejrzeli rywali

Lider z Siedlec wygrywa w Krakowie z trudnym przeciwnikiem.

Zacięte wyrównane spotkanie stoczyli koszykarze SKK Siedlce z AZS AGH w Krakowie. Końcowy wynik tego spotkania był niewiadomą do końcowej syreny.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy objęli prowadzenie 7 punktami po pierwszej kwarcie. W drugiej odsłonie spotkania powiększyli ją jeszcze o 3 punkty. W tym momencie nastąpił moment zwrotny w meczu i siedlczanie zaczęli odrabiać straty, wychodząc na prowadzenie 37:32 do przerwy. W trzeciej kwarcie znów lepsi byli gospodarze, którzy po pół godzinie gry prowadzili 56:55. Ostatnia kwarta była bardzo ciekawa. AZS AGH odskoczył już na 5 punktów przewagi, ale siedlczanie nie dali za wygraną. Odrobili straty i sami wyszli na prowadzenie 70:65. Końcówka to rzucenie przez gospodarzy wszystkich sił w celu odrobienia strat. Gospodarze często faulowali koszykarzy z Siedlec, a rzuty wolne wykonywane przez siedlczan okazały się skuteczne i ekipa trenera Wiesława Głuszczaka mogła się cieszyć ze zwycięstwa nad wymagającym rywalem. U podstaw zwycięstwa SKK legło dobre rozpracowanie rywali i ograniczenie ich największych atutów, w tym zneutralizowanie w dużym stopniu poczynań czołowego rzucającego gospodarzy Grzegorza Dudzika.