Mogli wyżej

Mogli wyżej

Siedlecka Pogoń nieoczekiwanie pokonała Arkę Gdynia i jest bliżej możliwości zagrania o złote medale mistrzostw Polski.

Ostatnio siedlecka Pogoń przegrała w rozgrywkach zasadniczych pięć spotkań z rzędu. Forma siedlczan nie napawała więc optymizmem przed konfrontacją z Arką Gdynia - zwycięzcą rozgrywek zasadniczych i zespołem, z którym ekipa trenera Stanisława Więciorka nigdy nie wygrała.

Tymczasem rzeczywistość boiskowa pokazała, że to gospodarze byli drużyną, która rozdawała karty. W pierwszych minutach Pogoń osiągnęła przewagę i gra praktycznie toczyła się na połowie gości. Mimo dużej przewagi siedlczanie prowadzili do przerwy tylko 6:0 po dwóch rzutach karnych. Po zmianie stron gospodarze odskoczyli na 14:0 po podwyższeniu i ponownie karnym. Kiedy wydawało się, że zdobędą dalsze punkty, gościom nieoczekiwanie udało się uzyskać w obliczu rewanżu siedem ważnych punktów z przyłożenia i podwyższenia.