Skakał w finale

Tomasz Jaszczuk z siedleckiej Pogoni wystąpił w finale skoku w dal podczas mistrzostw Europy w Zurychu.

W rozegranych w Szwajcarii mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce wystąpił zawodnik siedleckiej Pogoni Tomasz Jaszczuk. Siedlczanin - zgodnie z planem - awansował do finału skoku w dal, w którym zajął ostatecznie siódme miejsce, uzyskując niezły wynik 8,07 m. Niedawno podczas mistrzostw Polski Tomek skoczył 8,15 m i ustanowił rekord życiowy.

Powtórzenie tego rezultatu w finale w Zurychu mogłoby mu dać nawet srebrny medal. Wcześniej w eliminacjach siedlczanin skoczył na odległość 7,83 m. Tytuł mistrza Europy wywalczył Brytyjczyk Greg Rutheford, który wygrał konkurs bardzo dobrym wynikiem 8,29.

Wyniki: skok w dal – 1. Greg Rutheford (Wielka Brytania) – 8,29 m; 2. Louis Tsatoumas (Grecja) – 8,15; 3. Kafetien Gomis (Francja) – 8,14; 5.Eusebio Caseras (Hiszpania) –  8,11; 5. Michel Torneus (Szwecja) – 8,09; 6. Ignisoius Gaisah (Holandia) – 8,08;  7. Tomasz Jaszczuk (Polska) – 8,07