Kultura
Źródło: BZ
Źródło: BZ

Prawie 70 par na parkiecie

W szóstym turnieju tanecznym zorganizowanym 5 października przez KTT „ISKRA” wzięło udział blisko 140 tancerzy z 25 klubów tanecznych z całej Polski.

VI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego odbył się w hali Szkoły Podstawowej nr 2. Do Międzyrzeca przyjechali tancerze klasy E, D i C z 25 klubów z Warszawy, Rzeszowa, Lublina, Lubartowa, Biłgoraja, Przemyśla, Białegostoku, Krosna, Zamościa, Kraśnika, Chełma, Opola Lubelskiego, Sulejówka i Radomia.

Nie zabrakło oczywiście młodych mieszkańców Międzyrzeca z klubu „Iskra” i bialskiego klubu „Zamek”, których mogliśmy podziwiać w kilku klasach i kategoriach wiekowych. Popisy tancerzy oceniali sędziowie z Lublina, Białegostoku, Radomia i Warszawy. Impreza jak zwykle zgromadziła publiczność, rodziców i znajomych tancerzy. Zebranych powitał burmistrz Międzyrzeca Artur Grzyb, a puchary najlepszym parom wręczał dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Leszek Szczerbicki. Przez kilka godzin halę wypełniała muzyka i gorąca atmosfera turniejowych zmagań.

Organizatorami imprezy byli: Klub Tańca Towarzyskiego „Iskra” i Miejski Ośrodek Kultury.

Bialscy i międzyrzeccy tancerze kilkakrotnie stawali na podium. W kategorii wiekowej 14-15 lat, klasa C, styl Standard, pierwsze miejsce zajęli Marcin Michalczuk i Klaudia Pawlikowska („Zamek”). W kategorii wiekowej 12-13 lat, klasa D, kombinacja 8T, pierwsze miejsce zajęli Jakub Kadłubowski i Weronika Korszeń („Zamek”). W kategorii wiekowej 10-11 lat, klasa D, kombinacja 6T, pierwsze miejsce zajęła para Cezary Kwitek i Gabriela Dowhun („Zamek”), a w kategorii wiekowej 10-11, klasa E, kombinacja 6T, czwarte miejsce zajęli Jakub Czuhan i Aleksandra Cybulska („Zamek”), zaś siódme – Piotr Sapiecha i Magdalena Olesiejuk („Iskra”). Dwukrotnie stawali na podium Konrad Czopiński i Paulina Kowalewska („Iskra”), zajmując drugie miejsce w kategorii wiekowej powyżej 15 lat, w klasie B, stylach Standard oraz Latin. W kategorii wiekowej 14-15, klasa D, kombinacja 8T, Piotr Lesiuk i Olesiejuk Aleksandra ISKRA – Międzyrzec Podlaski zajęli siódme miejsce.