Kościół
Źródło: LI
Źródło: LI

Pan Bóg uzdalnia powołanych

Od niedawna są Państwo parą diecezjalną Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Co to znaczy? Czym jest dla Państwa ta posługa?

Posługę pary diecezjalnej rozpoczęliśmy we wrześniu ubiegłego roku. To dla nas ogromne wyróżnienie, ale też duże wyzwanie. Para diecezjalna inspiruje i koordynuje pracę formacyjną Domowego Kościoła w diecezji, odpowiada za jedność w Ruchu Światło-Życie, służy pomocą i doświadczeniem innym parom odpowiedzialnym.

Ponadto współpracuje z księdzem moderatorem diecezjalnym oraz diakonią rekolekcyjną w zakresie organizowania rekolekcji wakacyjnych i śródrocznych dla rodzin DK, troszczy się o materiały formacyjne, troszczy się o swoich następców, współpracuje z parą filialną i parą krajową, uczestniczy w spotkaniach filii lubelskiej oraz ogólnopolskich spotkaniach DK. Posługa ta nakłada na nas nowe obowiązki, ale cała nasza dotychczasowa droga formacyjna kształtowała nas do tej służby. Pełniliśmy posługę pary odpowiedzialnej w kręgu, parafii oraz rejonie siedleckim. W naszej wspólnocie mówi się, że Pan Bóg nie powołuje zdolnych, ale uzdalnia powołanych. Z pomocą Bożą wszystko jest możliwe. I tego doświadczamy w naszym życiu.

Jak wygląda sytuacja Domowego Kościoła w naszej diecezji?

W diecezji siedleckiej Domowy Kościół funkcjonuje w pięciu rejonach: siedleckim, bialskopodlaskim, łukowskim, włodawskim i garwolińskim. W 95 kręgach rodzin Domowego Kościoła uczestniczy ok. 400 małżeństw. Powstają też nowe kręgi, do których wstępują młode małżeństwa. Dotychczas kręgi powoływane były głównie w miastach, w ostatnich trzech latach powstają także w parafiach wiejskich: Zbuczyn, Wierzbno, Opole Nowe, Kotuń. Cieszy nas to, że młode rodziny pragną budować swoje życie na najtrwalszym fundamencie, jakim jest Jezus Chrystus. Mamy nadzieję, że takich małżeństw będzie coraz więcej. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł