Kościół
Źródło: CAM.PALLOTYNI
Źródło: CAM.PALLOTYNI

Dla ciała i ducha

Rekolekcje z postem nie są głodówką. Kilkudniowa radykalna zmiana diety przynosi niesamowite efekty. Jakość i ilość spożywanych produktów odbija się pozytywnie na całym organizmie.

Motywacje uczestników rekolekcji z postem są bardzo różne. - Jedni chcą schudnąć i odtruć organizm. Nie oszukujmy się, wielu z nas ma problemy z jedzeniem. Jemy za dużo, sporo do życzenia pozostawia także jakość naszych posiłków. Coraz więcej ludzi cierpi na alergie. Rekolekcje z postem wybierają też ci, którzy kierują się względami zdrowotnymi - mówi ks. dr Jacek Wróbel, pallotyn, współtwórca rekolekcji z postem św. Hildegardy.

– Medycyna nie zawsze może pomóc np. w chorobach przewlekłych. W systemie Hildegardy leczeniu podlega cały człowiek. Niektórzy przyjeżdżają na nasze rekolekcje dlatego, że chcą uporządkować relacje z Bogiem i samym sobą. Zapraszamy więc na adoracje, konferencje, Msze św. z homilią i medytacje – Dodaje, że wśród uczestników nie ma raczej osób niewierzących. W gronie rekolektantów nie brakuje jednak tych, którzy odeszli nieco od Kościoła lub też takich osób, którym sprawy doczesne przysłoniły kwestie związane z wiarą – dodaje.

Mniej znaczy lepiej

Ks. Jan Jędraszek podkreśla, że w rekolekcjach z postem Daniela nieustanie przeplatają się wątki duchowe, medyczne, żywieniowe i rekreacyjne. Nad uczestnikami czuwa kapłan-rekolekcjonista, którego wspomaga kilku księży, oraz doświadczony lekarz i pielęgniarka. Personel medyczny na bieżąco monitoruje stan zdrowia i samopoczucie rekolektantów. Kolejną ważną osobą jest dietetyk.

Na czym polega post Daniela? – Organizm otrzymuje maksymalnie 800 kcal dziennie, co powoduje jego przestawienie się na tzw. odżywianie wewnętrzne. Znika uczucie głodu, gdyż organizm spożywa wtedy swoje, czasem długo gromadzone zapasy. ...

AWAW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł