Lekarstwo na choroby świata
Piękno Różańca tkwi w jego prostocie. Odmawianie tej modlitwy pomaga w byciu pokornym, a więc w odbieraniu Bożych łask, zaś człowiek przyjmujący łaski jest piękny w podobieństwie do Boga. Istotną cechą miłości Boga jest właśnie pokora. Św. Teresa Wielka głosi, iż nie ma miłości bez pokory, a św. Jan od Krzyża - że Bóg zniża się do duszy ludzkiej, jakby On był jej niewolnikiem, a ona Jego panem.
Podczas objawień maryjnych Matka Boża prosi o odmawianie Różańca, wskazując go jako ratunek dla świata! Proszę Księdza, jak zachęcić współczesnego człowieka do praktykowania modlitwy różańcowej?
Przede wszystkim świadectwem własnego życia – przykładem owoców, jakie daje ta modlitwa, tj. pokoju, skupienia, prostoty. W jednej z encyklik papież Leon XIII zwraca uwagę, że ci, którzy odmawiają Różaniec, stają się lepszymi ludźmi. Moc modlitwy różańcowej potwierdza też szereg ważnych wydarzeń znanych z historii. Świadczą one, że Maryja jest wystarczająco potężna, by zaradzić w każdej, nawet beznadziejnej – sądząc po ludzku – sytuacji. Warunkiem jest szczera ufność w zwróceniu się do Niej!
Sposobem „podkopywania” duchowej mocy Różańca bywa twierdzenie, że to modlitwa dla ludzi niewykształconych itp.
To jest szatańskie działanie mające na celu przekreślenie wartości Różańca, który – mimo niepozorności i prostoty w zewnętrznej formie – posiada wielką moc w wewnętrznej treści. Różaniec jest modlitwą ludzi pokornych, a pokorne serce jak magnes przyciąga Boga.
Pokornym Bóg daje łaskę…
Piękno Różańca tkwi w jego prostocie. ...
Agnieszka Warecka