Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Wolontariusze pilnie poszukiwani!

Na byciu z nami można tylko zyskać - reklamują swoje stowarzyszenie. Dzielą się przy tym planami wakacyjnego wyjazdu, którego powodzenie zależy od wsparcia ludzi dobrej woli.

Potrzebujemy zarówno pomocy materialnej, co pozwoli nam pokryć koszty wyjazdu osób, których nie stać na wniesienie wpisowego, jak też wsparcia wolontariuszy - mówi Beata Grochowska, prezes siedleckiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych. Zaangażowanie opiekunów - jak tłumaczy - to warunek uczestnictwa w tzw. letnim plenerze artystycznym m.in. osób na wózkach inwalidzkich. Członkowie KSN od trzech lat wakacje spędzają w Okunince nad Jeziorem Białym i bardzo chwalą sobie to miejsce. - Ośrodek jest w pełni dostosowany do naszych potrzeb, a bliskość wody sprzyja rekreacji na świeżym powietrzu - podkreśla B. Grochowska. Wskazując hasło ostatniego pleneru: „Każdy ma coś, co może dać innym”, zauważa, iż celnie oddaje ono sens letnich wyjazdów. - Wszyscy posiadamy talenty, a plener, jak uczy 20-letnie doświadczenie, stanowi doskonałą okazję, by wydobyć te umiejętności na światło dzienne - zaznacza, przypominając, iż wypoczynek połączony jest z zajęciami terapeutycznymi, w tym warsztatami plastycznymi i teatralnymi.

– W programie pobytu są również tak bardzo cenione przez uczestników gry i zabawy, jak: kalambury, randka w ciemno czy wybory miss – dodaje.

Prezes KSN wskazuje przy tym na integrację jako zasadniczy cel wyjazdu. – W plenerze biorą udział osoby niepełnosprawne w różnym wieku i z różnym stopniem niepełnosprawności. Pomocą w codziennym funkcjonowaniu podczas dwutygodniowego wypoczynku służą im wolontariusze, którzy opiekują się osobami niepełnosprawnymi, prowadzą zajęcia i inicjują zabawy. Ich obecność to kluczowy warunek wyjazdu np. osób na wózkach inwalidzkich – zastrzega. I apeluje o zgłaszanie się chętnych, dla których pomoc innym jest receptą na sens życia.

 

Jeszcze więcej szczęścia

– W stowarzyszeniu mile widziani są ludzie z pomysłami: kreatywni i otwarci na drugiego człowieka – dodaje Alina Woźna. ...

AW

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł