Ruszyło głosowanie!
Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, cykl koncertów, festiwal kół gospodyń wiejskich, zakup karetki bariatrycznej, a może rodzinny piknik sportowy?
Głosowanie potrwa do 18 czerwca. To obywatele zdecydują, które pomysły są najciekawsze i zostaną zrealizowane w ich okolicy. A jest w czym wybierać! – W regionie siedleckim do głosowania zakwalifikowano aż 54 projekty. Jest zatem duża konkurencja. Zachęcamy jednak do aktywnego oddawania swoich głosów nie tylko na projekty subregionalne, ale również te z puli ogólnowojewódzkiej – kilka propozycji jest bowiem związanych również z Siedlcami. To od nas zależy, co powstanie, jakie inicjatywy zostaną finalnie wybrane do realizacji w następnym roku – przekonywała 12 maja podczas konferencji prasowej członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.
Cenne i ciekawe propozycje
Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, akademia talentów, zajęcia sportowe dla rodzin, pikniki ekologiczne, programy kulinarne, centrum edukacyjno-przyrodnicze, ogród społeczny, festiwal kół gospodyń wiejskich, mazowiecka biesiada, zajęcia profilaktyczne, program rozwoju osobistego, warsztaty edukacji finansowej, cykl koncertów, budowa oświetlenia przy przejściach dla pieszych, wyjazdy na basen, zajęcia z komunikacji dla dzieci i rodziców czy poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym – to tylko część propozycji, na które można głosować w regionie siedleckim. – Skala kreatywności w tych projektach jest niesamowita. Pomysły są na tyle atrakcyjne i różnorodne, że warto, żeby były realizowane – mówiła Elżbieta Lanc. Jak zauważyła członkini zarządu województwa mazowieckiego, spośród 475 propozycji zgłoszonych w tej edycji BOM – aż 335 uzyskało ocenę pozytywną. – To pokazuje, jak ważne są inicjatywy, w których decydujący głos mają mieszkańcy. To oni zgłaszają pomysły, a następnie oddają na nie głosy. Im więcej projektów uzyska akceptację, tym więcej dobrych i ciekawych rzeczy będzie się działo w naszym regionie – przekonywała E. Lanc.
Jak zagłosować?
Sara Michalska, zastępca dyrektora ds. organizacyjnych, zauważyła, że liczba zgłoszonych w tym roku projektów jest rekordowa, biorąc pod uwagę dotychczasowe edycje. – Wszystkie inicjatywy, które są poddane głosowaniu, opiewają na kwotę 76 mln zł. Tymczasem do wydania w obu pulach mamy 25 mln zł. Najwięcej propozycji jest z obszarów: kultura i ochrona zabytków, promocja i ochrona zdrowia, edukacja publiczna oraz kultura fizyczna i turystyka. Inicjatywy są coraz ciekawsze i skierowane do różnych grup odbiorców. Liczę na to, że w tym roku padnie również rekord pod względem oddanych głosów – mówiła S. Michalska.
Bezpłatne głosowanie trwa dosłownie chwilę i odbywa się na platformie internetowej bom.mazovia.pl lub w siedzibie urzędu i jego delegaturach. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy – na obie pule. Głosując poprzez system, wpisujemy tylko takie dane jak: imię i nazwisko, miejscowość oraz numer telefonu. Następnie należy wybrać po jednym projekcie z obu pul. Na podany numer telefonu (jeden numer może posłużyć do głosowania dla maksymalnie trzech osób) przyjdzie SMS z kodem weryfikacyjnym. Warto pamiętać, że zagłosować może każdy mieszkaniec województwa – w imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje jego opiekun prawny. Wyniki zostaną ogłoszone do 30 czerwca.
IZU