Opinie
PIXABAY.COM
PIXABAY.COM

Nowa wspaniała płeć?

Dlaczego „trans-moda” wspierana jest przez systemy edukacji oraz szeroko pojętej opieki zdrowotnej? I co mają w tej sytuacji zrobić rodzice, którzy stają się wrogami numer jeden swoich córek?

„Ameryka miała w 2007 r. jedną klinikę gender. Dziś ma ich 300. Mamy obecnie setki pediatrycznych klinik genderowych! Planned Parenthood wydaje testosteron już podczas pierwszej wizyty. Z kolei w Oregonie Planned Parenthood przepisuje testosteron 15-letnim dziewczynom na ich życzenie. Nie potrzebują nawet zgody rodziców. Dla dzisiejszych nastolatków - czy mają dysforię płciową, czy nie - testosteron jest bardzo łatwo osiągalny. Podwójna mastektomia też jest na wyciągnięcie ręki” - tak Abigail Shrier, amerykańska dziennikarka, autorka książki „Nieodwracalna krzywda. Tragiczne losy nastolatek, które zmieniły płeć”, opisuje napędzaną przez transbiznes modę na transpłciowość wśród amerykańskiej młodzieży.

Gorzki smak tranzycji

Publicystka twierdzi, że jeszcze kilka lat temu dysforia płciowa, czyli zaburzenie płciowej tożsamości, była niezwykle rzadka. Do 2012 r. o dysforii u nastoletnich dziewcząt, na których problemach autorka w swojej książce głównie się koncentruje, nie było w literaturze nawet wzmianek. To odchylenie do niedawna występowało tylko u chłopców i tylko w niespełna 0,01% populacji. W dodatku w 70% dysforia dziecięca ustępowała przed okresem dojrzewania. W ciągu ostatnich lat sytuacja drastycznie się zmieniła – liczba przypadków wyraźnie wzrosła, a ogromną większość cierpiących na nią stanowią dziewczęta. Shrier próbuje więc w swojej książce odpowiedzieć na pytanie, co się stało, że w minionej dekadzie pojawiały się np. ...

Anna Wolańska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł