Aktualności
Bez konkretów, ale z nadzieją na przyszłość

Bez konkretów, ale z nadzieją na przyszłość

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie bierze udział w ministerialnym projekcie „Szpitale przyjazne wojsku”.

Czy udział w tym przedsięwzięciu pomoże placówce w wyjściu z trudnej sytuacji, w jakiej się znalazła? Projekt obejmuje około 15 szpitali z Polski o szczególnym znaczeniu dla wojska i obronności kraju. Będą one oferowały wsparcie zwłaszcza osobom związanymi z siłami zbrojnymi, choć jego zakres nie został jeszcze konkretnie określony. Beneficjentami programu mają być też terytorialsi, rodziny wojskowych, kombatanci i weterani. Podczas spotkania, które odbyło się 6 lutego w Warszawie, zastanawiano się również nad tym, jak trzeba przygotować cywilne szpitale, aby były gotowe na przyjęcie pacjentów podczas ewentualnego kryzysu.

 

Bezpieczeństwo to priorytet

Konkretne propozycje przedstawił starosta powiatu włodawskiego Mariusz Zańko, który w imieniu samorządu podpisał umowę dotyczącą przystąpienia do projektu. Mówił m.in. o współfinansowaniu utrzymania sal operacyjnych, anestezjologii i chirurgii, wsparciu w zakupie transportu medycznego, przekierowaniu personelu wojskowego do cywilnych placówek medycznych oraz pomocy Banku Gospodarstwa Krajowego w restrukturyzacji długu.

Więcej w bieżącym wydaniu ECHA. 

DY