„Kościuszko” świętuje
M.in. jej dorobek oraz rolę, jaką odgrywa w życiu społecznym i kulturalnym miasta oraz regionu. W programie jubileuszu znalazły się m.in. zjazd absolwentów, publikacja okolicznościowej książki, sesja popularnonaukowa, gra miejska „Kościuszko 2026” oraz wydarzenia sportowe o Puchar Kościuszki. Kulminacja obchodów nastąpi 20 czerwca. Tego dnia uczestnicy wezmą udział w Mszy św., o 10.30, w parafii św. Ludwika. Następnie przejdą ulicami Włodawy pod pomnik patrona szkoły, gdzie odbędą się apel kościuszkowców i złożenie kwiatów. O 12.30 w sali Włodawskiego Domu Kultury rozpocznie się część oficjalna połączona z programem artystycznym. Po południu absolwenci spotkają się w szkolnych klasach. Będzie również okazja do zwiedzenia odnowionego budynku liceum oraz uczestnictwa w odsłonięciu pamiątkowej tablicy.
JS