Dziewięć dekad nauki
Jubileuszowi towarzyszył VII Zjazd Absolwentów, który stał się okazją do wspomnień, spotkań po latach i przypomnienia bogatej historii szkoły. - Historia naszej szkoły to historia wytrwałości, pracy i nieustannego dążenia do rozwoju - podkreślała podczas uroczystości dyrektor liceum Arlena Krawczuk.
W programie obchodów znalazły się Msza św. w Kościele św. Ludwika, apel pod pomnikiem patrona szkoły, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, spotkania rocznikowe oraz bal absolwentów. W skład komitetu honorowego jubileuszu weszli m.in. profesorowie: Józef Franciszek Fert, Wiesław Andrzej Kamiński, Bożena Leszczyńska-Gorzelak, Leszek Sirko i Władysław Torbicz.
„Bóg, ojczyzna, nauka”
W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dawni dyrektorzy, nauczyciele, absolwenci oraz uczniowie. – Przez całe życie człowieka czas przemawia różnymi językami: miłości, wiary, doświadczenia, historii i wspomnień. Dziś jest właśnie taki moment. To wyjątkowy dzień, w którym spotykają się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość naszej szkoły. ...
Joanna Szubstarska