Aktualności
A u nas wszystko gra!

A u nas wszystko gra!

Strażacy postanowili uprzyjemnić czas mieszkańcom miasta i podzielić się swoją pasją. A dokładniej członkowie orkiestry dętej OSP Mordy, która ma już 103 lata.

– Od ponad wieku uatrakcyjnia swoją obecnością uroczystości państwowe i kościelne nie tylko na terenie gminy Mordy. – Naszym głównym celem jest zaprezentowanie się przed szeroką publicznością, co w efekcie ma przyczynić się do dalszego rozwoju orkiestry – wyjaśnia Jarosław Gmitrzuk, prezes OSP Mordy. – Chcemy zorganizować koncert dla mieszkańców gminy, podczas którego przybliżymy historię i osiągnięcia naszej organizacji. Mamy też nadzieję na pozyskanie nowych członków – zdradza.

Projekt jest jednym z etapów współpracy orkiestry z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach, dzięki któremu udało się pozyskać dofinansowanie na ten projekt. Inicjatywa „A u nas wszystko gra!” jest realizowana w ramach projektu „Mamy prawo do kultury”, który dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2016.

Orkiestra dęta OSP Mordy zaprasza więc wszystkich chętnych do udziału w zajęciach umuzykalniających. We wrześniu został ogłoszony nabór na zajęcia muzyczne metodą Batii Straussa dla najmłodszych. – Równolegle do zajęć umuzykalniających trwają warsztaty orkiestrowe i ćwiczenia z musztry marszowej, na które serdecznie zapraszamy – wylicza J. Gmitrzuk. – Chcemy odciągnąć ludzi od telewizorów, dać im możliwość przeżycia osobistego kontaktu z muzyką i zainspirować do dyskusji o swoich przeżyciach – dodaje. 

JAG