Kościół
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Abraham – ojciec i nauczyciel dojrzałej wiary

Zanim nastąpiło drugie powołanie Abrahama opisane w rozdziale 22 Księgi Rodzaju został on poddany próbom, w których wybrał swoistą drogę na skróty, nie ufając Panu Bogu do końca. Pierwsza próba to pobyt w Egipcie, druga to narodziny Izmaela.

Drodzy Zelatorzy i Zelatorki oraz wszyscy Członkowie Kół Żywego Różańca Diecezji Siedleckiej!

Przed nami I Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. 1 czerwca będziemy mieli okazję spotkać się w duchowej stolicy naszej ojczyzny, by zobaczyć, jak jest nas wielu i w akcie zawierzenia oddać nasze stowarzyszenie i nas samych pod opiekę Maryi, która wg słów Jana Pawła II jest żywą Ewangelią. Zachęcam do licznego udziału w tej pielgrzymce. Jeśli nie ma wystarczającej liczby osób, aby zamówić autokar, udajmy się własnymi pojazdami. Niech w tym historycznym wydarzeniu uczestniczy jak najwięcej osób z naszej diecezji. Organizacja tego wyjazdu to pierwsza okazja do aktywności wybranych właśnie zelatorek i zelatorów parafialnych.

W konferencji formacyjnej nasza refleksja dotycząca Abrahama, ojca i nauczyciela wiary, ukaże najtrudniejsze momenty w jego życiu. Pobyt w Egipcie i konfrontacja z faraonem, narodziny Izmaela z niewolnicy Hagar i wezwanie do złożenia Izaaka w ofierze. Te wszystkie próby w wierze uczyniły z Abrahama człowieka gotowego oddać Bogu wszystko, czym jest i co posiada.

W związku z pytaniami, jakie są do mnie kierowane, pragnę odpowiadać na nie nie tylko listownie lub telefonicznie, ale także na naszej stronie w „Echu”. Mam nadzieję, że w ten sposób pomogę wielu osobom w bardziej dojrzałym praktykowaniu medytacji różańcowej. Dzisiaj pytanie dotyczące sposobu rozpoczynania i zakończenia modlitwy różańcowej. ...

(xaa)

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł