Diecezja
koden.com.pl
koden.com.pl

Aby człowiek nie był sam

4 lutego do kodeńskiego sanktuarium pielgrzymowały kobiety zmagające się z chorobą nowotworową piersi.

Spotkanie nad Bugiem jest dla nich okazją do modlitwy, ale też do wzajemnego wsparcia. Zjazd rozpoczął się od spotkania przy kawie i herbacie. Potem panie udały się na modlitwę różańcową. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św. sprawowana w bazylice pod przewodnictwem ks. dr. Piotra Pielaka, diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia. W homilii kapłan mówił o tym, że cierpienie jest problemem uniwersalnym, powszechnym, ponieważ dotykało ono i ciągle dotyka ludzi wszystkich czasów, towarzyszy nam od początku naszych dziejów.

Ks. P. Pielak podkreślał, że w tym roku mija 40 lat od wydania „Listu do chorych” napisanego przez Jana Pawła II. – Papież zauważał, że doświadczenie cierpienia niejako współistnieje z człowiekiem na świecie, jest ono jakby zrośnięte z naszym losem i życiem. To doświadczenie, jedyne w swoim rodzaju, wydaje się często przerastać nasze ludzkie możliwości i siły. Jan Paweł II pisał, że cierpienie ma tysiąc twarzy – mówił duszpasterz.

 

Dar wspólnoty

Dopowiadał, że Jan Paweł II nazywał Pismo Święte wielką księgą o cierpieniu, ponieważ ukazuje ono różne odsłony tego doświadczenia. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł