Kościół
pixabay.com
pixabay.com

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Kończy się czas pierwszokomunijnych uroczystości. Tysiące dzieci w całej Polsce przeżyło radość pełnego spotkania z Chrystusem w tajemnicy Eucharystii. Dla nas to okazja, aby odświeżyć w sobie pragnienie zjednoczenia z Chrystusem, który pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie.

Kościół zachęca do praktykowania pobożności eucharystycznej poza Mszą św. W tym celu we wspólnotach parafialnych organizowane są nabożeństwa 40-dniowe oraz tzw. godziny świętej. Odnotowując to, co media świeckie piszą w okresie Pierwszej Komunii św. na jej temat, możemy dojść do kilku smutnych wniosków.

Dziennikarze lewaccy i liberalni traktują to wydarzenie wyłącznie w kategoriach sensacji i reprezentują całkowicie świeckie spojrzenie. Trudno im się dziwić. Dla nich Pierwsza Komunia św. to jedynie impreza rodzinna z prezentami w tle – jest wydarzeniem towarzyskim, kosztownym i męczącym. W licznych artykułach dominuje pytanie o koszty. Czy i ile trzeba dać na prezent? Co jest obecnie na topie? Zupełnie pomija się fakt, że to ważne wydarzenie o charakterze religijnym, do którego dzieci oraz ich rodzice muszą się przygotować duchowo. Ostatnio nawet niektórzy autorzy posunęli się nie tylko do krytyki i narzekań na uroczystości pierwszokomunijne, ale wprost żądają, aby zlikwidować zwyczaj udzielania Pierwszej Komunii św. dzieciom. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł