Źródło: MSZ
Źródło: MSZ

Akademicy w czołówce

W Białej Podlaskiej startowali czołowi polscy lekkoatleci.

Podczas rozegranego w Białej Podlaskiej I rzutu drużynowych mistrzostw Polski dobrze spisali się zawodnicy gospodarzy z klubu AZS AWF, którzy uplasowali się na wysokim czwartym miejscu. Z reprezentantów tego klubu najlepiej punktowali, zajmując miejsca: trójskok: 1. Anna Starzak - 13,24, rzut oszczepem: 1. Anna Zinczuk - 63,93, pchniecie kulą: 1. Alena Abramczuk - 17,69 oraz 2. Michał Rozporski - 19,00, 3. Jacek Wiśniewski - 18,51.

W zawodach dobrze spisał się startujący w barwach Wawelu Kraków siedlczanin Tomasz Jaszczuk, który wygrał skok w dal wynikiem 8.08. W biegu na 100 m poza konkursem zwyciężył też junior Pogoni Siedlce – Marcin Talacha z rekordem życiowym 10.62.

Klasyfikacja drużynowa (startuje 14 zespołów): 1. AZS AWF Warszawa – 3386 pkt, 2. Podlasie Białystok – 3324, 3. AZS AWF Kraków – 3312, 4. AZS AWF Biała Podlaska – 3075, 5. AZS UMCS Lublin – 2888, 6. KU AZS Politechnika Opolska Opole – 2803.