Aktualności
Aktywność mieszkańców

Aktywność mieszkańców

Już niedługo rozpocznie się montaż urządzeń w ramach projektu Trasy Zdrowia PZU. Mieszkańcy będą mogli korzystać z przyrządów zlokalizowanych na Międzyrzeckich Jeziorkach.

Miasto, podobnie jak 127 innych gmin miejskich i wiejskich, złożyło wniosek. Pierwszą ocenę przeszedł pozytywnie i znalazł się w grupie projektów 35 gmin zakwalifikowanych do drugiego etapu. W jego ramach odbyły się dwa spotkania konsultacyjne z przedstawicielem firmy PZU i wspólnie opracowana została dwukilometrowa trasa zlokalizowana na Międzyrzeckich Jeziorkach. Urządzeń na trasie ma być dziesięć, czyli jedno od drugiego w odległości 200 – 300 m. Niektóre są już znane – równoważnia czy drabinki, a kilka zupełnie nowych, takich jak kłody czy poręcze gimnastyczne. Urządzenia mają być wykonane z dębowego drewna, oznaczone niezbędnymi atestami i certyfikatami. Przy każdym będzie umieszczona tabliczka z opisem, w jaki sposób można je wykorzystać do ćwiczeń.

Dofinansowanie do tego projektu to 50 tys. zł. Pieniądze będą przeznaczone na zakup urządzeń, ich dowóz i montaż na miejscu. Miasto dołoży 10 tys. zł, ale nie musi być to wkład pieniężny, lecz także rzeczowy i w formie pracy. Administracją urządzeniami zajmie się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Trasa Zdrowia PZU powstanie już w sierpniu. W ramach przedsięwzięcia na Międzyrzeckich Jeziorkach, w mieście pojawią się także dwa urządzenia do siłowni w plenerze. Będą to solidnie wykonane i odporne na zniszczenie wioślarz i orbitrek. Jeśli ten sprzęt będzie się cieszyć zainteresowaniem mieszkańców, władze miasta postarają się w przyszłym roku zakupić więcej urządzeń. Już w sierpniu zostaną zamontowane na tworzonym właśnie terenie rekreacyjnym przy promenadzie Zamczysko.

BZ