Aktualności
Ambitne granie

Ambitne granie

Jazz to gatunek muzyczny, który uważany jest za ambitny i wymagający. Dlatego tym bardziej cieszy, gdy znajduje słuchaczy nie w wielkich miastach, a na wsi.

„Od 15 do 19 października jazzowe granie będzie rozbrzmiewało w Chodowie pod Siedlcami. Wszystko za sprawą II Ogólnopolskiego Festiwalu Improwizacji i Interpretacji Jazzowej „JAZZ NA WSI”. Ubiegłoroczna edycja, choć pierwsza, zaskoczyła wszystkich gości wysokim poziomem. Jak będzie w tym roku? Zapowiada się naprawdę ciekawie. Jak zapewniają organizatorzy, to największy i jedyny festiwal jazzowy w promieniu 100 km, połączony z konkursem o międzynarodowym zasięgu i nowatorskiej formule zakładającej muzyczne zderzenie tradycji i współczesności. W tym roku – jako gwiazdy – wystąpią m.in.: Henryk Miśkiewicz „Full Drive3”, Poluzjanci, Reinaldo Ceballo Sextet, Stryjo. Festiwalowi towarzyszyć będą również: wystawa fotografii pt. „Gwiazdy światowego jazzu” autorstwa znanego piosenkarza i perkusisty jazzowego Andrzeja Dąbrowskiego, warsztaty wokalne z Kubą Badachem oraz warsztaty taneczne „Afro – Cuban – Jazz” z kubańskim choreografem Raynelem Fernandezem Ballesterem.

Bilety do nabycia w Gminnym Ośrodku Kultury w Chodowie w godzinach pracy ośrodka (oprócz poniedziałków) lub bezpośrednio przed koncertami.

JAG