Aktualności
Andropauza 3

Andropauza 3

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” działające przy Radzyńskim Ośrodku Kultury zaprasza na spektakl teatralny pt. „Andropauza 3” z udziałem znanych aktorów.

Wydarzenie, organizowane w ramach szóstej edycji Radzyńskich Podróży Teatralnych, odbędzie się 16 lutego w sali kina „Oranżeria”. Początek o 18.00.

Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czterech dziarskich studentów w wieku emerytalnym: Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Miernota, brutalnie wyrzuceni z klasy przez złą nauczycielkę, podejmują ryzykowną decyzję walki z reżimem szkoły. Zakładają teatr. Aby naprawić rzeczywistość tej – ich zdaniem – doszczętnie zepsutej szkoły, postanawiają wystawić „Dziady” Mickiewicza. Jednak Miernota, reżyser teatralny, który chwilę wcześniej zostaje przez ministerstwo kultury pozbawiony prawa wykonywania zawodu, wymyśla potworną inscenizację, której nie sposób zaakceptować. Aktorzy buntują się i postanawiają znaleźć naprawdę dobrego reżysera. Ich wybór pada na Stevena Spielberga. Chcą zaproponować mu kontrakt osobiście. Cudem zdobywają pieniądze i płyną do Hollywood jachtem pożyczonym od samego barona Munchausena. Jesteśmy świadkami rejsu pełnego przygód, niebezpieczeństw i sytuacji absurdalnych. Na pełnym morzu okazuje się bowiem, że żaden z naszych bohaterów nie ma najmniejszego pojęcia, jak się taką jednostką żegluje. Ruszają w świat w poszukiwaniu przygód, barwnego życia i sensu istnienia, niczym czterej muszkieterowie Alexandra Dumas: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”

Bilety w cenie 50, 60 i 70 zł można nabyć w ROK (ul. Jana Pawła II 4) – w godz. od 10.00 do 15.00. Grupowe zamówienia biletów przyjmuje Robert Mazurek, tel. 606-234-320.

Więcej o wydarzeniu można dowiedzieć się na www.facebook.com/radzyn.teatr

AW