Opinie
Źródło: ALBUM
Źródło: ALBUM

Apartamenty Ojca Świętego

Przed 10 laty siedziba Kurii Diecezjalnej stała się na kilka godzin rezydencją Ojca Świętego. W apartamentach tego zabytkowego budynku Jan Paweł II zjadł obiad i odpoczywał po Mszy św. odprawionej na siedleckich błoniach.

Już na pół roku przed planowaną wizytą Ojca Świętego, do Siedlec przyjechała delegacja składająca się z przedstawicieli Watykanu i Episkopatu Polski. Mieli oni zapoznać się z terenem i warunkami, w jakich przebiegnie wizyta Papieża. Wiadomym było, że jednym z punktów pielgrzymki Jana Pawła II stanie się pobyt w budynku Kurii Diecezjalnej przy ul. Piłsudskiego 62. A drugą oczywistą sprawą było to, że ów budynek wymaga generalnego remontu.

Tego, że klasycystyczna budowla, wzniesiona pod koniec XIX w., znajdowała się w opłakanym stanie, nie kryje ks. prałat Kazimierz Niemirka, członek komitetu organizacyjnego papieskiej wizyty i dyrektor do spraw ekonomicznych diecezji siedleckiej, odpowiedzialny także za przywrócenie zabytkowi dawnej świetności. Prace remontowe w budynku kurii rozpoczęły się 12 lutego 1999 r. ...

Kinga Ochnio

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł