Kościół
Źródło: BIGSTOCK
Źródło: BIGSTOCK

Apel o świadectwa

Drodzy zelatorzy i zelatorki oraz wszyscy należący do Kół Żywego Różańca Diecezji Siedleckiej!

Z nominacji ks. bp. Zbigniewa Kiernikowskiego od listopada ubiegłego roku pełnię funkcję diecezjalnego duszpasterza do spraw kultu maryjnego. Jednym z powodów takiej decyzji był fakt, iż czwarty rok jestem zelatorem seminaryjnego kółka różańcowego. Zapewne niewiele osób wie, że w WSD istnieje taka wspólnota. Należy do niej czterech moderatorów i 16 kleryków. Spotykamy się zazwyczaj w pierwszy wtorek miesiąca, po kolacji, w tzw. małej kaplicy seminaryjnej. Spotkanie przebiega według wzoru podanego w Ceremoniale Żywego Różańca. Po pieśni maryjnej jeden z członków przedstawia komentarz do papieskich intencji modlitewnych: ogólnej i misyjnej, inny wygłasza konferencję formacyjną. Potem jest czas na wspólną medytację różańcową według wskazań bł. Jana Pawła II zawartych w Liście o Różańcu. Kończymy spotkanie wolnymi wnioskami i ogłoszeniami.

Pragniemy na łamach „Echa Katolickiego” dzielić się naszym doświadczeniem ze wszystkimi kółkami różańcowymi w diecezji. W tym wydaniu zamieszczamy konferencję formacyjną „Słowo, które przemienia” oraz dwa świadectwa naszych kleryków, członków żywego różańca, mówiących o roli słowa Bożego w ich życiu. Jednocześnie zapraszamy do współpracy wszystkich należących do żywego różańca, by ta strona w „Echu” była forum wymiany naszych doświadczeń: radości, sukcesów, ale i trudności, jakie napotykamy w codziennym funkcjonowaniu naszych wspólnot.

Konferencje formacyjne będą ukazywać, jak realizować wezwanie do świętości. Pierwsza z nich mówi o znaczeniu słowa w życiu chrześcijanina. ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł