Aktualności
Archanioł - nasz gość

Archanioł – nasz gość

Już za dwa tygodnie parafia św. Józefa w Siedlcach gościć będzie łaskami słynącą figurę św. Michała Archanioła z miejsca jego objawień - groty na półwyspie Gargano we Włoszech.

Figura przybędzie z sanktuarium Matki Bożej w Kodniu w piątek, 14 lipca, o 17.30. W podróży zazwyczaj towarzyszą jej księża ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła (michalici), a często także policjanci, których św. Michał Archanioł jest patronem. Księża michalici będę przewodniczyć modlitwom w piątek, sobotę i niedzielę. Zapewne dołączą do nich grupy parafialne i mieszkańcy Siedlec, wzywając pośrednictwa św. Michała Archanioła. Peregrynacja w parafii św. Józefa zakończy się w niedzielę (16 lipca), podczas Mszy św. o 13.00.

5 czerwca rozpoczęła się nowenna poprzedzająca peregrynację. Jest ona celebrowana codziennie po Mszy św. wieczorowej o 18.00. Rozpoczyna się ona pieśnią do św. Michała Archanioła i modlitwą dnia (każdego dnia inną). Następnie odmawiana jest Modlitwa Pańska („Ojcze nasz…”) i znane wszystkim wezwanie: „Święty Michale Archaniele broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromi, pokornie prosimy. A Ty, Książe wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen”. Po powyższym wezwaniu następuje egzorcyzm prosty papieża Leona XIII (który zarezerwowany jest tylko dla kapłanów). Po nim następuje Litania do św. Michała Archanioła i pieśń na zakończenie nowenny.

Zapraszam do udziału wszystkich, którzy mają w sercu pragnienie uwolnienia się od zła za przyczyną św. Michała Archanioła.

Ks. Sławomir Olopiak, proboszcz parafii św. Józefa, kustosz sanktuarium