Aktualności
Archiwalne słowo

Archiwalne słowo

Na stronie internetowej parafii pw. św. Ludwika we Włodawie paulini zamieścili ostatnio cykl interesujących audycji prowadzonych przez przeora o. Stanisława Jarosza.

 Audycje noszą wspólną nazwę: „Słowo na Niedzielę”, są komentarzem do niedzielnych czytań mszalnych, a były transmitowane przez Radio Jasna Góra w 2004 r. i cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy, którzy mieli w nich swój udział. Audycje można znaleźć w zakładce „Cykl katechez niedzielnych na Wielki Post”.

O. S. Jarosz głosi rekolekcje, misje i kazania w całej Polsce i zagranicą. Jest moderatorem Centralnego Ośrodka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego z siedzibą na Jasnej Górze. Znany jest z programu „Wolność Słowa” w Telewizji Puls, programu pokazującego, że słowa spisane przez ewangelistów są wciąż aktualne, potrafią dać odpowiedź na problemy współczesnego człowieka i dzisiejsze dylematy moralne. Współpracuje m.in. z Radiem Plus, Radiem Maryja, Radiem Jasna Góra („Rozmowy Nikodemów” i „Słowo na niedzielę”) i w prosty sposób wyjaśnia słuchaczom zawiłe problemy teologiczne. Nie boi się trudnych pytań. Jest autorem czytań mszalnych w „Agendzie Liturgicznej”, a także książek: „Boże, gdzie jesteś”, „Nie bój się, jest Miłość”, „Idź na całość za Jezusem”, „Miłość ponad wszystko”.

AD