Aktualności
Artystyczny wypoczynek

Artystyczny wypoczynek

​Fundacja Leny Grochowskiej po raz kolejny organizuje kolonie dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. Zimowa edycja odbędzie się w dniach 8-17 stycznia w Pałacu i Folwarku Łochów.

Ze strony ukraińskiej organizatorem kolonii jest Fundacja Młodej Polonii z siedzibą w Krzemieńcu na Ukrainie. – Wspierając rozwój kontaktów między naszymi krajami oraz promując polską kulturę, realizujemy projekt, w którym bierze udział 20 dzieci w wieku 11-18 lat z Ukrainy oraz 20 dzieci z gminy Łochów (uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Łochowie) – tłumaczy Anna Żochowska z fundacji L. Grochowskiej. Do wzięcia udziału w wypoczynku została zaproszona młodzież z Ukrainy uzdolniona plastycznie, muzycznie i sportowo. – Chcemy, aby co roku przyjeżdżała do Polski inna grupa uczestników, zwłaszcza dzieci z domów niezamożnych, których rodziców nie stać na wyjazd na kolonie. Dla dzieci z Łochowa udział w koloniach jest wyróżnieniem za dobre wyniki w nauce – dodaje A. Żochowska.

Organizatorzy przygotowali różne formy wypoczynku. Dzieci wezmą udział m.in. w warsztatach tanecznych, ceramicznych, plastycznych oraz zajęciach sportowych na basenie i lodowisku. Oprócz kreatywnych zajęć plastycznych i sportowych uczestnicy kolonii będą poznawać historię i kulturę regionu. Odwiedzą muzea i poznają lokalne atrakcje na terenie Siedlec, powiatu siedleckiego i węgrowskiego. 14 stycznia organizatorzy planują wycieczkę do Warszawy, gdzie podopieczni zwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli prezydent Siedlec Andrzej Sitnik i burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski.

Monika Król