Sport
Źródło: M
Źródło: M

Awans czy baraż?

Po wygranej w meczu III ligi mazowieckiej nad Skorpionem Rudka 35:31 Szczypiorniści UKS Prus Siedlce zapewnili sobie pierwsze miejsce w rozgrywkach.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek do II ligi powinien awansować zwycięzca grupy, czyli w tym przypadku Anilana Łódź, która wygrała grupę łódzką. Jednak w związku z reorganizacją rozgrywek Związek Piłki Ręcznej może podjąć decyzję, ze o awansie dodatkowo zadecyduje baraż. Choć do zakończenia rozgrywek w III lidze pozostały jeszcze dwie kolejki, nie będą one miały wpływu na zajęcie pierwszego miejsca przez zespół z Siedlec.

UKS Prus Siedlce – Skorpion Rudka 35:31 (16:18).

Prus: Ługowski, Maciak 2, Chybowski 4, Sokołów 2, Jaszczuk 2, Łukaszuk 9, Żółkowski, Kluczek 2, Zdunek 3, Zbucki 3, Trzciński 6, Rymarzak, Głuchowski 1, Kacprzak. Trener: Michal Kluczek.


3 PYTANIA

 

Michał Kluczek – szkoleniowiec UKS Prus Siedlce

Co złożyło się na zajęcie przez zespół pierwszego miejsca?

Myślę, ze konsekwentna gra drużyny od początku rozgrywek. Do każdego meczu przystępowaliśmy skoncentrowani i z wolą zwycięstwa. To dało końcowy efekt.

W Siedlcach nie ma pełnowymiarowej hali do gry w piłkę ręczną (wymiary pola gry 40mx20m), a ewentualna gra w II lidze wymaga takiego obiektu. Jak chcecie rozwiązać ten problem?

ZPR może dopuścić warunkowo mniejszy obiekt. Hala może być krótsza niż 40 m, ale szerokość 20 m musi być zachowana. Nowy obiekt przy PG nr 5 ma szerokość pola gry 19 m. Może w tej sytuacji związek wyrazi zgodę.

II liga to większe wymagania finansowe i organizacyjne. Poradzicie sobie pod tym względem?

Oczywiście, II liga wymaga większych nakładach finansowych. Będziemy musieli zatem poszukać sponsora. Dużo zależy tu też od miasta, ale nie wiadomo, czy będzie chciało wydatniej wspierać kolejną dyscyplinę sportową na wyższym poziomie.

Andrzej Materski