Kościół
Źródło: M
Źródło: M

… bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi…

- To bardzo ciężkie pytanie i trudno mi coś odpowiedzieć. Moim zdaniem Kościół nie przykłada uwagi do tego, żeby ludzie z niższym wykształceniem mogli to wszystko zrozumieć - stwierdził 65-letni Zygmunt, gdy zapytaliśmy o kolejny fragment Modlitwy Pańskiej.

No bo co właściwie oznaczają słowa: „Bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi”? Nie wszyscy uczestnicy przeprowadzonej przez nas sondy ulicznej potrafili odpowiedzieć na takie pytanie. Bez walki poddali się: 25-letnia studentka, pan Zygmunt i 80-latka Marianna. – To znaczy, żebyś był dobry na ziemi i w niebie – próbował strzelać pan emeryt. 25-latce Kasi poszło jednak lepiej. – To znaczy, że wszystko zależy od Boga, a my możemy tylko w jakimś stopniu zmienić bieg wydarzeń. Większość zależy właśnie od Boga – podsumowała. – Według mnie to, co jest nam przeznaczone na ziemi, musi się wypełnić – poszła tym samym tropem młodsza studentka. – A jeśli zasłużymy na niebo, będziemy tam kontynuować nasze życie – uzupełniła po chwili.

Co w takim razie jest wolą Bożą? Czego Bóg pragnie dla nas najbardziej? Studentka i emerytka odpowiedziały, że dobra, starszy pan – zgody i miłości, a 24-latka – szczęścia. – Przypuszczam, że może żebyśmy przestrzegali przykazań, które Bóg nam przekazał. Żebyśmy czynili dobro, byli dobrzy dla innych ludzi – uściśliła Kasia. – Pan Bóg pragnie naszego zbawienia – oświadczyła zaś gospodyni domowa, lat 50. – Żebyśmy byli z nim w niebie, a na ziemi żebyśmy pełnili Jego wolę, to znaczy żyli według Ewangelii – uściśliła. ...

Bartosz Szumowski

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł