Aktualności
Bałkańska fiesta

Bałkańska fiesta

W niedzielę, 21 sierpnia, na skwerze przy ul. Pułaskiego 6 w Siedlcach wystąpi Magda Navarrete & Caravana Banda. Koncert odbędzie się w ramach Europejskich spotkań z muzyką przy fontannie.

Caravana Banda to wybuchowa mieszanka muzyki europejskiej. Fascynujący gypsy jazz z nutką bałkańskich korzeni oraz tańca i muzyki flamenco z lekko orientalnymi wpływami. Zespół łączy w sobie musicalowy rozmach z niemal „uliczną” energią. Najpierw można poczuć energię zespołu, następnie słychać melodie z bardzo starego świata: rodem z cygańskich opowieści, muzyki bałkańskiej, kurpiowskich zawijasów, rytmu flamenco. Potem energia wije się i łączy z pełnymi przejmujących tekstów i melodii piosenkami, które ten polsko-czeski zespół tworzy i komponuje.

Grupę założył Tomas Prus – jeden z wokalistów kultowego w Czechach zespołu Vltava i Magda Navarrete – znana w Polsce i Ameryce Południowej wokalistka i tancerka. Od ponad dwóch lat grupa podbija serca publiczności w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce, a teraz także w Brazylii. To orkiestra pełna egzotycznych instrumentów, utalentowanych, ekscentrycznych muzyków. Piosenki zespołu są genialne instrumentalnie, chwytliwe i oryginalnie zaaranżowane. Pojawiają się melodie z Polski, Czech, Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii.

Wiele do zespołu wnosi głos oraz taniec M. Navarrete. Z jednej strony wokalistka śpiewa aksamitne bolera, z drugiej przeszywające nuty flamenco, wydobywa z siebie wiele różnych głosów. Żongluje rytmami, stylami, melodiami, ale ciągle pozostaje wierna swej pasji do muzyki świata. Potrafi trafić na tony niskie i wysokie, nucić przestrzeń między nimi, by za chwilę zaatakować dźwięki z całym swym temperamentem i energią. Cały koncert jest energetycznym i szalonym spektaklem muzycznym.

Początek o 19.00. W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury.