Opinie
Źródło: PIXABAY
Źródło: PIXABAY

Bambinizm

Pamiętacie Państwo jelonka Bambi wykreowanego przez wytwórnię filmową Disneya w 1942 r.? O słodkich oczach i cienkich nóżkach, beztrosko biegającego po łące? Starsi zapewne tak. Otóż w naszym pogmatwanym świecie ów Bogu ducha winny, przesympatyczny jelonek stał się synonimem cywilizacyjnego paradoksu, zaś tzw. syndrom Bambiego - nazwą kolejnego, stosunkowo nowego, czczonego przez lewicę absurdu.

Zacznijmy od faktów. Na popularnym portalu organizującym zbiórki pieniędzy na rzecz potrzebujących pojawił się apel o wpłatę środków na odkupienie krowy transwestytki. Jest to historia Księżycowej Krówki Muuun (!) „tak głęboka że przekracza granice gatunkowe” - czytamy w opisie kwesty. Ciąg dalszy jeszcze bardziej rozdziera serce: otóż „w gospodarstwie na Warmii urodziły się niezwykłe cielaki, bliźnięta. Jedno z nich jest jałówką, ale wygląda jak byk, nigdy też nie będzie w stanie się rozmnażać. Gospodarz mówi o niej «transwestytka» i, choć trudno w to uwierzyć, bardzo się jej wstydzi”. Aby ukryć wstyd, postanowił oddać ją do rzeźni - „żeby nie kłuła w oczy, żeby zniknęła”.

Ale udało się go uprosić, by tego nie robił. Zgodził się sprzedać ją za 4 tys. zł. Dostał nawet zadatek! Jeśli uda się zebrać odpowiednią kwotę – kontynuuje autorka inicjatywy – „na krówkę czeka już najlepszy dom na świecie, z własnym pastwiskiem, wolnością, miłością i koleżanką. (…) Bo nikt nie zasługuje na śmierć tylko dlatego, że urodził się inny”.

Udało się. W momencie, gdy piszę ten tekst, na koncie jest już 5960 zł z postulowanych 5 tys. zł.

 

Brzmi jak kiepski żart?

Nie, to rzeczywistość.

Inny obrazek, inna zbiórka. „W małej oborze, w niewielkiej wsi gdzieś pośrodku Polski stoi jałówka. Stoi sama, w ciemnym kącie. Nie pamięta widoku nieba, jest zacielona pierwszym cielakiem” – czytamy dalej. „Jak urodzi, zabiorą jej dziecko i będzie dojona. I tak przez całe jej życie. (…) Ona patrzyła nam prosto w oczy i błagała o pomoc. A my błagamy was. ...

Ks. Paweł Siedlanowski

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł