Aktualności
Basen na miarę XXI w.

Basen na miarę XXI w.

W poniedziałek, 7 stycznia, otwarto nowo wybudowaną krytą pływalnię i rozbudowaną halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie. W uroczystościach uczestniczyły znakomita pływaczka Otylia Jędrzejczak oraz minister sportu Joanna Mucha.

Chociaż z włodawskiej pływalni i zmodernizowanej hali MOSiR można korzystać już od 15 listopada ubiegłego roku, oficjalne rozpoczęcie ich działalności i podsumowanie obydwu inwestycji odbyło się dopiero teraz. Imprezie towarzyszyły pokazy zapaśnicze i tenisa stołowego oraz występy artystyczne przygotowane przez młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1. Uroczystego otwarcia pływalni, połączonego z przecięciem wstęgi, dokonali: burmistrz Jerzy Wrzesień, minister sportu Joanna Mucha oraz złota medalistka olimpijska z Aten Otylia Jędrzejczak. Nowy obiekt poświęcili: proboszcz parafii NSJ i dziekan dekanatu włodawskiego ks. Stanisław Dadas oraz proboszcz parafii pw. św. Ludwika i przeor zakonu paulinów we Włodawie o. Stanisław Jarosz.

Jedyny w powiecie basen ma wymiary 12,5 na 25 metrów, sześć torów o głębokości do 180 cm i brodzik dla dzieci. Jest wyposażony m.in. w sprzęt do aerobiku, nurkowania i nauki pływania. W MOSiR z kolei znajduje się pełne zaplecze sanitarno-techniczne, siłownia oraz hala sportowa i zapaśnicza, z przyrządami gimnastycznymi oraz sprzętem do gier zespołowych.

Inwestycja była częścią projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury szkolnej i sportowej we Włodawie”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego na lata 2007 – 2013. Wartość wszystkich robót, łącznie z modernizacją placówek oświatowych w mieście, to ponad 17,5 miliona złotych.

AD