Rozmaitości
Źródło: archiwum
Źródło: archiwum

Będą mieli gdzie trenować

W Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie trwa budowa kompleksu wielofunkcyjnych boisk.

Inwestycję w całości finansuje powiat rycki. Były wprawdzie próby uzyskania wsparcia ze środków ministerstwa sportu, ale bez pożądanego efektu. Nie oglądając się na zewnętrzne dotacje, samorząd wyłożył z własnego budżetu ponad 1,5 mln zł. Według władz powiatu zadanie nie mogło dłużej czekać. Szkoła w Dęblinie jest ostatnią w powiecie, która do tej pory nie posiada odpowiedniej bazy sportowo-dydaktycznej. Prace ruszyły na początku lata. Do tej pory budowlańcom udało się wykonać większość z zaplanowanych zadań. Nowy kompleks będzie posiadał miejsca do różnych dyscyplin sportowych. Z pełni wyposażonego placu skorzystają wielbiciele footballu, koszykówki, siatkówki, szczypiorniaka i piłki plażowej. Z myślą o lekkoatletach powstaną: rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal i bieżnia o długości 60 m.

Wszystkie obiekty zostaną wykonane w oparciu o nowoczesne rozwiązania. Boisko do piłki nożnej pokryje syntetyczna trawa. A pozostałe place do gier będą wyłożone nawierzchnią poliuretanową.

 

Szanse na rozwój talentów

Według starosty budowa kompleksu przy szkole w Dęblinie ma duże znaczenie. – Rozwój bazy sportowej oraz inwestycje w oświatę to działania, które dla samorządu są jednymi z ważniejszych. Nowy obiekt będzie służył całej społeczności szkolnej. Jestem przekonany, że boisko spełni oczekiwania młodych sportowców, stanowiąc doskonałe zaplecze dla rozwoju ich pasji i zainteresowań – uważa Stanisław Jagiełło.

Natomiast dyrektor szkoły uważa, iż kompleks całkowicie zrewolucjonizuje dotychczasowy sposób uprawiania sportu przez młodzież. – Do tej pory takiego obiektu u nas nie było. Uczniowie grali na zarośniętym chwastami, trawiastym placu utwardzonym jeszcze w latach 60 – zauważa Jolanta Kiebzak. Jej zdaniem rozwój infrastruktury po prostu szkole się należy. – Nasza młodzież przoduje w zawodach lekkoatletycznych na szczeblu powiatu. Mamy też duże osiągnięcia w siatkówce. Śmiem przypuszczać, że przy nowym boisku sukcesy będą jeszcze większe – dodaje J. Kiebzak.

Tomasz Kępka