Aktualności
Będą pieniądze na parking

Będą pieniądze na parking

Nie ma zagrożenia dla budowy nowego parkingu. Podczas sierpniowej sesji parczewscy radni tak zmienili budżet, by znaleźć w nim pieniądze na realizację inwestycji. Chodzi o jeden z największych tego typu placów, który ma powstać przy ul. Warszawskiej.

 Po ogłoszeniu przetargu na wykonanie robót okazało się, że najtańsza oferta przekracza kwotę, którą na ten cel przeznaczono w miejskim budżecie. – Radni zdecydowali zwiększyć tę kwotę. Pozwoli to rozstrzygnąć przetarg, podpisać umowę i umożliwić wykonawcy rozpoczęcie pracy – informuje burmistrz Paweł Kędracki. Nowy parking z ok. 60 miejscami postojowymi będzie się znajdować przy urzędzie miejskim i starostwie powiatowym. W przyszłości korzystać mają z niego nie tylko klienci obydwu urzędów, ale także okolicznych instytucji i firm. Zgodnie z harmonogramem robót inwestycja ma być zrealizowana do końca października.

Ponadto radni wygospodarowali w tegorocznym budżecie pieniądze na wykonanie odwodnienia dróg gminnych na osiedlu Laskowska. Miasto miało nadzieję, że część środków na ten cel pozyska z Lokalnej Grupy Rybackiej, ale okazało się, że nie będzie to możliwe. Rada miejska postanowiła jednak nie rezygnować z tej inwestycji, tylko sfinansować ją w całości z miejskiego budżetu.

KO