Sport

Będą promować siatkówkę

Nowy zarząd, umowa, trenerzy - to tylko część zmian, jakie w tym roku będą miały miejsce w międzyrzeckiej drużynie siatkarskiej UKS Trójka.

Międzyrzeckim środowiskiem siatkarskim kierować będzie prezes Marcin Andrzejewicz i wiceprezes Gabiel Właź. Ich cel to rozwój tej dyscypliny sportu w mieście. Ponadto wielu kibiców oczekuje wzmocnienia zespołu przed zbliżającymi się meczami, aby zwiększyć szanse na utrzymanie się w II lidze. Pozwoli to w kolejnym sezonie na walkę o awans do I ligi. Nowi prezesi to zapaleni kibicie siatkówki.

Mają oni sukcesy i doświadczenie w kierowaniu klubem piłkarskim oraz organizacji turniejów siatkówki plażowej. Na co dzień M. Andrzejewicz pracuje jako radca prawny, a G. Właź jako komornik sądowy. – Kilka miesięcy temu podczas rozmowy z dotychczasowym prezesem Marcinem Śliwą zaproponowano mi współtworzenie rozwoju siatkówki w Międzyrzecu – wspomina G. Właź. – Będziemy próbować wykorzystywać zgromadzone przez lata kontakty i doświadczenia, aby poprawić sytuację organizacyjną klubu. Naszym pierwszym celem jest utrzymanie się w lidze – dodaje M. Andrzejewicz.

 

Nowe twarze

W przyszłym sezonie nowi włodarze klubu będą się starali o pozyskanie nowych sponsorów. – Właściwe ten proces już trwa, bo wiąże się on z poważnymi rozmowami. W mieście powstaje nowoczesna hala z prawdziwego zdarzenia i będziemy chcieli to wykorzystać przy organizacji turnieju półfinałowego. Chcemy jak najlepiej promować siatkówkę w mieście – podkreśla prezes.

Zapadła już pierwsza decyzja dotycząca wzmocnienia kadry zasadniczej. Do drużyny wrócił znany kibicom Tomasz ,,Buszmen” Nowacki. Zatrudniono drugiego trenera Sławomira Czarneckiego, który wesprze obecnego trenera Pawła Bielińskiego. Drużynę zasili także czołowy polski atakujący Rafał Faryna, który pojawił się na międzyrzeckim boisku już 13 stycznia.

Magdalena Frydrychowska